top of page

Učenici/ce i nastavnici/ce Basics škole poslali poruku cijelom svijetu u novom video spotu "Naj

Učenici/ce i nastavnici/ce Basics škole, renomiranog obrazovnog projekta koji već 7 godina nudi najbolje uslove muzičko - scenskog obrazovanja za djecu i mlade u BiH, vrijedno su radili mjesec i po dana na pripremi i realizaciji novog online projekta pod nazivom "Najbolje za nas". Upravo je objavljen finalni video spot ovog projekta u kojem učestvuje 120 učenika/ca i nastavnika/ca Basics škole, a koji je nastao za vrijeme samoizolacije prouzrokovane pandemijom korona virusa COVID-19.


Riječ je o kompoziciji koju je napisao Đorđe Jovančić, osnivač i direktor Basics škole, a koju izvode učenici/ce i nastavnici/ce škole predvođeni učenicom Ana Mariom Vasiljević koja je svoje školovanje nakon Basics škole nastavila u „Pop-Rock školi pjevanja“, gdje pohađa nastavu po programu RSL iz Londona u klasi Mime Zukan.


Projekat je realizovan putem web platforme „Online učionica“. „Online učionica“ je web platforma Basics škole za učenje na daljinu koja je od 16. marta, nakon što su zatvorene sve škole u BiH, postala zvanični sistem realizacije nastave u ovoj školi. Svi snimci su snimljeni mobilnim telefonima osim uvodnog dijela spota i kadrova snimljenih dronom. Kompletnu pjesmu izvode učenici/ce i nastavnici/ce Basics škole iz svojih domova u Istočnom Sarajevu i Sarajevu.


"Korona virus se ne šali i ozbiljno ga trebamo shvatiti, ali ne šalimo se ni mi kada kažemo da su nam naši učenici i kvalitet nastave na prvom mjestu. Svjesni činjenice u kojoj smo se našli 11. marta, kada je Ministarstvo naložilo da se zatvore škole zbog korona virusa, odmah smo reagovali sa ciljem da pronađemo najbolje rješenje za nastavak naših aktivnosti u novim okolnostima. Tako je nastala ideja da kreiramo online platformu za učenje na daljinu koju smo kreirali za 5 dana i već 16. marta krenuli smo realizovati nastavu putem iste. Upravo je projekat "Najbolje za nas" rezultat rada svih učenika/ca i nastavnika/ca Basics škole putem ove platforme.", poručili su iz menadžmenta Basics škole.


Spot je režirao i montirao Marko Jovančić koji je svojim nenadmašivim umijećem i ovaj put napravio sjajan video koji nosi snažnu poruku cijelom svijetu u trenucima kada upravo cijeli svijet svjedoči katastrofama prouzrokovanim pandemijom korona virusa. U spotu se, pored kućnih video snimaka svih učesnika/ca projekta, prikazuju i kadrovi praznih ulica Istočnog Sarajeva i Sarajeva.


Đorđe Jovančić je poručio: "Učimo djecu da budu bolji ljudi od nas, mi smo već svakako loši! :) Evo nas u još jednoj lijepoj misiji koju poklanjamo svijetu! Nadam se da ćete uživati i da ćete podijeliti video snimak u što većem broju. Hvala učenicima/cama i njihovim roditeljima, hvala mojim saradnicima/cama, hvala nastavnicima/cama Basics škole, hvala svima!"


Muzika, tekst i aranžman: Đorđe Jovančić


MAUBIH produkcija:


Muzički producent: Đorđe Jovančić

Dron: Ivan Trnčić

Kamera: Marko Jovančić, mame, tate, braća i sestre naših učenika/ca

Montaža: Marko Jovančić

Koncept i režija: Đorđe Jovančić i Marko Jovančić


UČESNICI/CE:


Solista:


Ana Maria Vasiljević


Hor:


Nika Čobelić, Anni – Nur Demirovski, Tea Đurić, Ema Durić, Helena Džino, Jana Džino, Emma Gagić, Hana Guska, Hana Pervan, Nadža Planja, Tea Sejmenović, Katarina Škrba, Uma Špuren, Anja Vasiljević, Iva Vuković, Rok Sarajlić, Emina Bešić, Nina Bogdanović, Alma Mangafić, Ella Mangafić, Dorian Banjac, Mila Barbalić, Feđa Bezdrob, Mateo Bojanić, Marija Čolo, Lena Čupović, Filip Cvijetić, Leon Drašković, Ahmed Dreca, Dunja Dreca, Harun Fajić, Darja Grubešić, Nora Gutić, Lejna Haskaj, Ema Jakić, Boris Josipović, Nika Knežević, Damir Kovač, Adin Kreso, David Lubura, Una Maslić, Antea Miličević, Sara Milićević, Maša Mrkić, Mej Meisa Muslić, Zana Omerović, Unna Pervan, Tara Ristić, Zola Ristić, Dunja Roljić, Teo Roljić, Dino Šahinpašić, Mia Selimović, Atina Aleksandra Smirnov, Hana Špuren, Tea Todorović, Lana Valjevac, Marija Vrebac, Petra Vrebac, Farah Ibrišimović


Orkestar:


Emma Gagić, Sonja Vuković, Rian Huremović, Mahir Jakupović, Ella Mangafić, Rok Sarajlić, Nail Suljović, Azur Vukas, Zlatan Bećirević, Ali Mujanović, Emina Bešić, Ajna Bešić, Mia Božanović, Ali Fazlić, Jan Barbaros Gotovuša Ozkan, Iva Križanović, Hana Pervan, Zara Rašidagić, Uma Špuren, Ekrem Sušić, Jana Udovičić, Azur Vukas, Alma Mangafić, Daniyal Mulalić, Nina BogdanovićBalet:Helena Amović, Uma Hadžimusović, Sofia Lakić, Emilija Nišić, Sara Nišić, Emilija Novaković, Maša Perišić, Uma Planja, Lana Radić, Asja Skikić, Mona Skikić, Nika Čobelić, Anni – Nur Demirovski, Tea Đurić, Hana Pervan, Nadža Planja, Katarina Škrba, Iva Vuković


Gluma (tekst):


Ema Durić, Hana Guska, Tea Sejmenović, Ajna Bešić, Nika Čobelić, Rian Huremović, Mahir Jakupović, Zara Rašidagić, Iva Vuković, Sonja Vuković, Emma Gagić, Daniyal Mulalić, Nadža Planja, Hana Pervan, Azur Vukas, Anni – Nur Demirovski, Iva Križanović, Jan Barbaros Gotovuša Ozkan, Ekrem Sušić, Mia Božanović, Katarina Škrba, Nail Suljović, Zlatan Bećirević, Ali Mujanović, Tea Đurić


Nastavnici/ce:


Đorđe Jovančić, Nadine Mičić, Maja Buha, Marija Ivančević - Stipić, Mirela Jusić Dreković, Aleksandra Smiljanić, Iman Aljović, Nataša Ristić Džinić, Azur Kasapović, Marko Stojanović, Nikolina Čolović, Vanja Danilović, Sanja Popović


Projekat je realizovan putem web platforme „Online učionica“. „Online učionica“ je web platforma Basics škole za učenje na daljinu. Svi snimci su snimljeni mobilnim telefonima osim uvodnog dijela spota i kadrova snimljenih dronom. Kompletnu pjesmu izvode učenici/ce i nastavnici/ce Basics škole iz svojih domova u Istočnom Sarajevu i Sarajevu.


bottom of page