top of page

Dodijeljene ZIRA stipendije učenicima/cama instrumentalnih odsjeka naše školeU petak 18.11. na svečanoj ceremoniji u Hotelu Courtyard by Marriott Sarajevo dodijeljene su stipendije za sedam učenika/ca Basics škole koji pohađaju instrumentalne odsjeke. Stipendije su dodijeljene od strane vodeće domaće IT kompanije ZIRA koja već treću godinu stipendira najtalentovanije učenike/ce naše škole kao i one iz slabijeg imovinskog statusa i to pokrivanjem kompletnih troškova godišnje školarine. Stipendije se dodjeljuju u spomen na osnivača i prvog direktora kompanije ZIRA, Zijaha Rašidagića. Njegova vizija, koju ZIRA baštini i danas, bila je omogućiti što većem broju mladih ljudi o(p)stanak u Bosni i Hercegovini, gradeći uspješnu, snažnu i stabilnu kompaniju koja će tim mladim ljudima omogućiti da ostanu ovdje, ali i pružiti mogućnost rada i usavršavanja u svjetskim okvirima.Nakon raspisanog javnog Konkursa koji je bio dostupan na našoj oglasnoj tabli kao i na našim digitalnim platformama, te nakon obrade svih pristiglih prijava, bodovanjem istih od strane komisije, selekcijom i provjerom valjanosti tražene dokumentacije, komisija naše škole odabrala je sljedeće učenike/ce za ovogodišnje stipendiste, tj. stipendiste školske 2022/2023. godine:


1. DAJANA RADOVANOVIĆ

2. DANIYAL MULALIĆ

3. EKREM SUŠIĆ

4. ELDAR KUKULJAC

5. NIKOLAJ BABIĆ

6. NINA BOGDANOVIĆ

7. SONJA VUKOVIĆ


Hvala ZIRA kompaniji koja je prepoznala kvalitet našeg obrazovnog sistema i omogućila našim učenicima/cama besplatno školovanje. Većina naših učenika/ca koji su bili ZIRA stipendisti iz prethodne dvije školske godine dobitnici/ce su prvih nagrada na takmičenjima muzičkih škola u zemlji i regiji. Vjerujemo da će naši učenici/ce i ove godine opravdati ukazano povjerenje kao što su to radili i prethodnih godina.


Comentarios


bottom of page