top of page

U šk. 2021/2022. god. 23 nagrade za učenike/ce Basics škole

Naš ponos, naši najvrjedniji učenici i učenice sa instrumentalnih odsjeka su u školskoj 2021/2022. godini osvojili ukupno 23 nagrade na domaćim i internacionalnim takmičenjima muzičkih škola i to 16 prvih, od kojih su dva laureata, 6 drugih i 1 treću nagradu.Oni su:


⭐️ Ali Mujanović (harmonika)

⭐️ Andrej Nevjestić (harmonika)

⭐️ Daniyal Mulalić (violina)

⭐️ Ekrem Sušić (klavir)

⭐️ Elena Stipić (violina)

⭐️ Elli Kristić (klavir) LAUREAT

⭐️ Emina Bešić (klavir)

⭐️ Farah Ibrišimović (klavir)

⭐️ Mia Božanović (klavir)

⭐️ Nejra Inal (klavir)

⭐️ Tara Ristić (klavir)

⭐️ Uma Špuren (klavir)

⭐️ Viktor Stipić (flauta) LAUREATU nastavku pročitajte popis svih takmičenja i nagrada:❗️ REPUBLIČKO TAKMIČENJE 2022 ❗️


Naši učenici/ce sa Odsjeka za violinu i Odsjeka za flautu učestvovali su na Republičkom takmičenju muzičkih škola Republike Srpske u Banjoj Luci, koje se ove godine održalo 28. put.


⭐️ Elena Stipić (violina) osvojila je PRVU nagradu u pretkategoriji.

⭐️ Viktor Stipić (flauta) osvojio je DRUGU nagradu u prvoj kategoriji.


😊 Ponosni smo na njihov uspjeh. 👏 Čestitamo im na sjajnom predstavljanju naše škole, kao i njihovim nastavnicama Milici Blagojević (violina) i Rubini Ramović (flauta). Hvala i našoj nastavnici klavira Nataši Ristić Džinić koja je bila korepetitor.❗️ PRIMAVERA TAKMIČENJE 2022 ❗️


Naši učenici/ce sa Odsjeka za violinu, Odsjeka za flautu i Odsjeka za klavir učestvovali su na VI Internacionalnom festivalu muzike "Primavera" u Bijeljini i osvojili sljedeće nagrade:


⭐️ Emina Bešić (klavir) osvojila je PRVU nagradu u prvoj kategoriji klavir solo;

⭐️ Elena Stipić (violina) osvojila je PRVU nagradu u pretkategoriji violina solo;

⭐️ Viktor Stipić (flauta) osvojio je PRVU nagradu u prvoj kategoriji flauta solo.


😊 Ponosni smo na njihov uspjeh. 👏 Čestitamo im na sjajnom predstavljanju naše škole, kao i njihovim nastavnicama Nataši Ristić Džinić (klavir), Milici Blagojević (violina) i Rubini Ramović (flauta).❗️ MATUSJA BLUM TAKMIČENJE 2022 ❗️


Naša učenica sa Odsjeka za klavir Nejra Inal, u klasi nastavnice Marije Mastilo, učestvovala je na 🎹 2. internacionalnom pijanističkom takmičenjenju/natjecanju ‘Memorijal Matusja Blum’ u Sarajevu i osvojila ⭐️ PRVU nagradu u pretkategoriji.


😊 Ponosni smo na njihov uspjeh. 👏 Čestitamo im na sjajnom predstavljanju naše škole.❗️ MUZIČKO PROLEĆE 2022 ❗️


Naši učenici/ce sa Odsjeka za violinu, Odsjeka za flautu, Odsjeka za harmoniku i Odsjeka za klavir učestvovali su na XII Međunarodnom festivalu "Muzičko proleće" u Smederevu (Srbija) i osvojili sljedeće nagrade:


⭐️ Viktor Stipić (flauta) osvojio je PRVU nagradu i LAUREAT je A kategorije flauta solo;

⭐️ Emina Bešić (klavir) osvojila je PRVU nagradu u Baby kategoriji klavir solo;

⭐️ Tara Ristić (klavir) osvojila je PRVU nagradu u Baby kategoriji klavir solo;

⭐️ Uma Špuren (klavir) osvojila je PRVU nagradu u A kategoriji klavir solo;

⭐️ Ekrem Sušić (klavir) osvojio je PRVU nagradu u A kategoriji klavir solo;

⭐️ Elli Kristić (klavir) osvojio je PRVU nagradu u B kategoriji klavir solo;

⭐️ Daniyal Mulalić (violina) osvojio je PRVU nagradu u B kategoriji violina solo;

⭐️ Andrej Nevjestić (harmonika) osvojio je DRUGU nagradu u A kategoriji harmonika solo;

⭐️ Ali Mujanović (harmonika) osvojio je DRUGU nagradu u A kategoriji harmonika solo;

⭐️ Mia Božanović (klavir) osvojila je DRUGU nagradu u A kategoriji klavir solo.


😊 Ponosni smo na njihov uspjeh. 👏 Čestitamo im na sjajnom predstavljanju naše škole, kao i njihovim nastavnicama i nastavnicima Nataši Ristić Džinić (klavir), Rubini Ramović (flauta), Marku Stojanoviću (klavir), Teodoru Ikanoviću (violina) i Azmiru Haliloviću (harmonika).❗️ AKORDEON ART PLUS 2022 ❗️


Naši učenici/ce sa Odsjeka za harmoniku i Odsjeka za klavir učestvovali su na XII Internacionalnom festivalu harmonike i IV Međunarodnom takmičenju pijanista pod združenim nazivom "Akordeon Art Plus" koji organizuje Muzička akademija Univerziteta u Istočnom Sarajevu i osvojili sljedeće nagrade:


⭐️ Elli Kristić (klavir) osvojio je PRVU nagradu i LAUREAT je II kategorije klavir solo;

⭐️ Farah Ibrišimović (klavir) osvojila je PRVU nagradu u pretkategoriji klavir solo;

⭐️ Tara Ristić (klavir) osvojila je PRVU nagradu u pretkategoriji klavir solo;

⭐️ Nejra Inal (klavir) osvojila je PRVU nagradu u pretkategoriji klavir solo;

⭐️ Ali Mujanović (harmonika) osvojio je DRUGU nagradu u I kategoriji harmonika solo;

⭐️ Ekrem Sušić (klavir) osvojio je DRUGU nagradu u I kategoriji klavir solo;

⭐️ Mia Božanović (klavir) osvojila je TREĆU nagradu u I kategoriji klavir solo.


😊 Ponosni smo na njihov uspjeh. 👏 Čestitamo im na sjajnom predstavljanju naše škole, kao i njihovim nastavnicama i nastavnicima Nataši Ristić Džinić (klavir), Marku Stojanoviću (klavir) i Azmiru Haliloviću (harmonika).❗️ ACCORDEUS 2022 ❗️


Naši učenici Ali Mujanović i Andrej Nevjestić sa Odsjeka za harmoniku u klasi nastavnika Azmira Halilovića učestvovali su na II Internacionalnom online takmičenju „Accordeus“ koji organizuje festival „Orfej“ i obojica osvojili DRUGE nagrade u prvoj kategoriji.


😊 Ponosni smo na njihov uspjeh. 👏 Čestitamo im na sjajnom predstavljanju naše škole, kao i njihovom nastavniku Azmiru.Comments


bottom of page